Vodja financ in računovodstva m/ž

ID: 2171
Lokacija: Podravska
Vrsta zaposlitve:

Za uspešno, strateško naravnano slovensko podjetje, iščemo kandidate za delovno mesto "Vodja financ in računovodstva m/ž".
Lokacija: Maribor
Vaše prijave pričakujemo preko spletne strani, oz. na mail mirjam.kmetic@manpower.si. Za več informacij lahko pokličete na 031 702 329.

PRIJAVI SE NA DELOVNO MESTO Nazaj

Opis delovnega mesta

  • Vodenje oddelka računovodstva in financ;
  • Odgovornost za pravilno in ažurno izvedbo del, skladno z zakonodajo in računovodskimi predpisi;
  • Izdelava obračunov plač na mesečni in letni ravni in sodelovanje s kadrovsko službo v zvezi s kadrovsko problematiko;
  • Izdelava bilanc stanja in izkazov poslovnega izida za državne institucije;
  • Izdelava obračunov davka od dohodkov pravnih oseb (davčna bilanca);
  • Priprava letnih in konsolidiranih letnih poročil ter pojasnil k izkazom stanja in uspeha in sodelovanje z revizijsko hišo pri pregledu poslovnih knjig;
  • Pravilna in pravočasna priprava mesečnih rezultatov poslovanja ter drugih poročil in analiz za vodstvo podjetja;
  • Priprava internih konsolidiranih mesečnih in letnih rezultatov s povezanimi podjetji v tujini za potrebe vodstva in bank;
  • Sodelovanje s pooblaščenimi državnimi organi in institucijami pri opravljanju nadzora s področja financ in računovodstva;
  • Sodelovanje pri pripravi planov podjetja;
  • Priprava podlage za letni popis sredstev in virov sredstev;
  • Knjiženje poslovnih dogodkov v glavno in pomožne knjige;
  • Mesečni obračun proizvodnje in materialni obračun;
  • Skrb za pravočasno zaključevanje poslovnih knjig.

Zahteve

  • Visokošolska ali višješolska izobrazbo ekonomske smeri;
  • Vsaj 10 let delovnih izkušenj na področju financ in računovodstva;
  • Poznavanje programov MS Word in Excel, po možnosti Microsoft Dynamics Navision;
  • Poznavanje zakonodaje s področja davkov, računovodstva, financ, SRS, plač;
  • Sposobnost vodenja, samostojnost pri delu, natančnost, zanesljivost, samoiniciativnost, odgovornost;
  • Znanje angleškega jezika.